تمرین بازی فراوانی

تمرین بازی فراوانی 

یا تمرین دسته چک جادویی

هدف از انجام این تمرین نهادینه شدن این موضوع در ذهن شماست که پول یک امر ذهنی است و بسیار راحت به دست می آید. این تمرین تمرکز و توجه ما را از نداشته ها، فقر و کمبود بر می‌دارد و به فراوانی و ثروت سوق می‌دهد.

این تمرین ذهن شما را از شرایط فقر دور کرده و به وضعیت فراوانی و ثروت می برد. مهمترین نکته در انجام این تمرین باور به واقعی بودن آن است، پس در هنگام انجام آن باید تا آنجا که می توانید حس و حال خوب و واقعی داشته باشید.

بازی فراوانی چیست؟

یک تمرین بسیار خوب و عالی وجود دارد که شما می توانید به وسیله آن ذهن خود را ثروتمند تربیت کنید و بخواهید که کانون توجه خود را از روی فقر برداشته و بر روی فراوانی نعمت در جهان بگذارید.

این تمرین توسط خانم استر هیکس نویسنده و مدرس قوانین موفقیت که یکی از بهترین کتاب های ایشان راهنمای درون می باشد مطرح شده است.

اولین قانون این تمرین این است که مقاومت ذهنی خود را کنار بگذارید و واقعا بخواهید که آن تمرین را انجام بدهید.

مقاومت هایی مانند:

 اینکه این تمرین برای من نون و آب نمی شود.

این تمرین باعث نمی شود که پول واقعی به دستم برسد و…

را کنار بگذارید این ها دقیقا همان عواملی هستند که باعث می شوند شما نتوانید به ثروت برسید و یا از این تمرین نتیجه ای بگیرید.

آموزش انجام بازی فراوانی

فرض کنید شما یک حساب بانکی دارید که هر روز مبلغی به آن واریز می‌شود و شما باید در طول آن روز، تمام پول را صرف خرید چیزهایی کنید که واقعا لازم دارید یا دوست دارید آنها را داشته باشید و اجازه پس انداز کردن هیچ مبلغی از پول را ندارید.

برای خود دسته چکی در نظر بگیرید و در صورت امکان از دفترچه ای به شکل دسته چک استفاده کنید و برای هر خرید خود چکی در بابت آن خرید بکشید. می‌توانید از یک دفتر استفاده کنید و خریدهای هر روز را در آن یادداشت کنید.

در این تمرین قصد داریم سطح ارتعاشی شما را با پول هم فرکانس کنیم و مقاومت های ذهنتان درباره پول را کم کنیم. اگر در حال حاضر از لحاظ مالی در مضیقه هستید شاید انجام این تمرین کمی برایتان دشوار باشد و با مقاومت ذهنی زیادی مواجه شوید، اما به تدریج مقاومت ها کم می شود و این تمرین را با لذت بیشتری انجام خواهید داد.

نحوه واریز پول به حساب و خرج آن

روز اول مبلغ یک میلیون تومان به حساب شما واریز می‌شود و تا آخر شب فرصت دارید که با این پول هرچه را که می‌خواهید بخرید.

به عنوان مثال روز اول شما یک میلیون تومان به صورت ذهنی در کارت بانکی خود دارید پس مثلا ۸۵۰ هزارتومان آن را بگذارید برای یک تلفن همراه ، ۱۵۰ هزار تومان آن را بگذارید برای خرید یک دستگاه بازی  

روز دوم دو میلیون تومان به حساب شما واریز می‌شود،

روز سوم سه میلیون تومان و این روال به همین شکل ادامه دارد و هر روز نسبت به روز قبل یک میلیون تومان بیشتر به حساب‌تان واریز می‌شود.

اگر این تمرین را یک سال انجام دهید، فکر می کنید بعد از انجام آن، چه مبلغی به حساب شما واریز شده است؟

۶۶۷۹۵ = ۳۶۵ + … + ۳ + ۲ + ۱

بله ۶۶ میلیارد و ۷۹۵ میلیون تومان

در چکی که برای هر خرید می کشید، تاریخ خرید، محصول خریداری شده و مبلغی را که بابت آن پرداخته‌اید را به طور کامل بنویسید. در روزهای اول، مبالغ خریدی که در چک‌ها می‌نویسید کم است، اما به مرور مبلغ این چک ها بیشتر و بیشتر می شود.

برای احساس واقعی بودن خرید

در مورد هر خریدی سعی کنید با تحقیق در بازار و فروشگاه ها یا از سایت‌های اینترنتی قیمت صحیح را به دست آورید.

به عنوان مثال: اگر قصد خرید یک تلفن همراه یا یک ساعت مچی را دارید گشتی در بازار بزنید ، مدل ها و مارک‌های مختلف را ببینید، قیمت آنها را بپرسید، جنس مورد علاقه خود را مشخص کنید و پول خود را صرف خرید همان چیزی کنید که در واقعیت دیده‌اید و خرید خود را کاملاً واقعی ببینید.

نکته این است که بدانیم ضمیر ناخودآگاه همیشه با تغییر مخالفت می کند  شرایط فعلی را بهترین شرایط می داند و این موضوع کاملا طبیعی است زیرا کار ذهن حفظ حالت موجود است و شما مدت‌های زیادی افکاری داشته‌اید که با افکار جدیدتان هماهنگ نیست به همین خاطر ذهن سعی می کند شما را از انجام آن منصرف کند و شما را در شرایط فعلی حفظ کند، اما شما باید با سماجت و پافشاری او را قانع به پذیرفتن انجام تمرین کنید و حس و حال خوب خود را در هنگام انجام تمرین با قدرت تمام به آن بخورانید.

شاید پیشنهاد انجام این تمرین کار احمقانه ای به نظر برسد و بگویید وقتی پولی نیست چه خرج کردنی و چه کار مسخره و بچه‌گانه‌ای!

 فراموش نکنید که ذهن انسان قدرت تشخیص و جداسازی بین واقعیت و تخیل را ندارد .

اگر تمرین را با احساس و هیجانی به اندازه واقعی آن انجام دهید، ذهن به راحتی آن را می‌پذیرد و شما را در مسیر و شرایطی قرار می‌دهد که دستیابی به این پول را فراهم می‌سازد و این پول ها در زندگی شما به واقعیت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

پس هر چقدر این تمرین را جدی تر بگیرید و واقعی تر انجام دهید قدرت و تاثیر گذاری آن بیشتر است.

انجام تمرین دسته چک جادویی ذهن را ثروتمند می‌کند و این ذهن ثروتمند شما را برای دریافت نعمت و ثروت و پول بیشتر و بیشتر آماده می کند. همچنین کمک می‌کند که پول‌های خود را به‌جا و صحیح خرج کنید.

تمرین دسته چک جادویی شما را به این باور می‌رساند که من هم می‌توانم پول‌های بیشتری داشته باشم و با ایجاد این باور در شرایطی قرار می‌گیرید که با ایده‌ها، اتفاقات، آدم‌ها و شرایط جدید مواجه می‌شوید که شما را با پول‌های بیشتر برخورد می‌دهد تا این پول‌ها به زندگی شما وارد شود.

هر روز این تمرین را انجام دهید و تا می‌توانید آن را واقعی جلوه دهید و خریدهای خود را هدفمند و دقیق انجام دهید.

به قدرت این تمرین شگفت‌انگیز ایمان داشته باشید تا باور به فراوانی نعمت و ثروت در زندگی شما گسترش یابد  و فراوانی را در زندگی واقعی با چشمان خودتان ببینید.

 اکثریت افرادی که این بازی را انجام می دهند حدودا تا روز بیستم بیشتر نمی توانند ادامه دهند و خیلی ها در روزهای ابتدایی فراموش می کنند و خیلی ها از روز بیستم به بعد برای خرج کردن مبالغ دچار اشکال و ضعف می شوند که دلیل اصلی آن مقاومت ذهن و ضمیر ناخودآگاه و باورهای منفی می باشد و با تکرار کم کم از نظر ذهنی آماده می شویم و راحت تر این تمرین را انجام می دهیم.

 ماده آماده

 

محاله نتیجه نگیری!

دوست خوبم محاله کسی این تمرین را انجام داده باشه و نتیجه نگرفته باشد . مطمئنا زمانی که این تمرین را درست انجام بدهید و با عمق وجود احساس کنید که هر روز پول بیشتری وارد حسابتون می شود ، کم کم ضمیر ناخودآگاه و ذهنتون با این رقم ها آشنا می شود و به راحتی پول بیشتری وارد زندگیتون می گردد.

نیازی نیست که در مورد خرید هاتون توضیح دقیقی بدین ، فقط به  صورت حدودی مشخص باشه کافیه . اما نکته مهم اینه که این تمرین را خیلی واقعی انجام بدین ، به این معنا که اگر در دنیای واقعی این مبلغ به حسابتون واریز بشه باز هم شما همان کارها و خرید ها را انجام بدهید . پس اگر به صورت واقعی مراجعه کنید و قیمت چیزهایی که می خواهید  بخرید را واقعی تر یادداشت کنید قطعا تاثیرات بهتری خواهید گرفت .

یادتون باشه روزی که ۱۰۰ میلیون واریز شد به حسابتون ، همه این مبلغ رو یکجا خرج یک مورد نکنید و چیزهای کوچک تری هم بخرید که ذهنتون بیشتر و بهتر این قضیه را باور کند .

سوالات پرتکرار در مورد بازی فراوانی

چرا با مبالغ بیشتر مثلاً صد میلیون تومان شروع نکنیم؟

سوالی که در اینجا ممکن است مطرح شود، این است که چرا این تمرین از یک میلیون تومان شروع کنیم؟

جواب این است که باید ذهن آرام آرام به مبالغ بالاتر عادت کند و روند تکامل را طی کند تا خریدها و خرج کردن با مبالغ بالاتر برای آن قابل قبول و واقعی جلوه نماید و همچنین شما در خرج کردن مبالغ بالا استاد شده‌اید.

شاید اگر الان از شما سوال شود با صد میلیون تومان پول چه کارهایی انجام می‌دهید و چه چیزهایی می‌خرید، نتوانید پاسخ واضح و دقیقی به این سوال بدهید، اما هنگامی که به روز صدم برسید ، بسیار خوب از عهده آن برمی‌آیید، چون ذهن شما با مبالغ کمتر از آن کنار آمده است و آن را قبول کرده است.

 
آیا لازمه قیمت دقیق چیزهایی که می خواهیم بخریم را بدانیم؟

خیلی نیازی نیست که به صورت خیلی قیمت ها رو دقیق بدونین ، به صورت حدودی کافیه . اما زمانی که دقیق تر انجام میدین قطعا تمرین حالت واقعی تری به خودش میگیره و مطمئنا نتایج بیشتر و زودتر اتفاق میفتن.

تا کی باید تمرین را انجام بدیم؟

اگر تمرین رو به درستی انجام بدین ، با نتایجی که به دست میارین ادامه خواهید داد و نمیشه مدت زمان مشخصی تعیین کرد و هر شخصی بر بحث نوع باورهاش مدت زمانش متفاوت خواهد بود.

زمان مورد نیاز بازی فراوانی

زمان زیادی برای انجام این تمرین نیازی ندارید، روزانه بین ۱۰ تا ۱۵ دقیقه کافی است.

 

بهترین زمان انجام بازی فراوانی

توجه داشته باشید که اگر این تمرین را هر روز صبح انجام بدهید بسیار برای شما بهتر است چرا که از همان ابتدای روز احساس خوب و عالی دارد و با به دست آوردن خواسته های خود و چیزهایی که دوست دارید روز خود را شروع می کنید ، پس به این مورد مهم نیز توجه داشته باشید و حتما تمرین هر روز را انجام دهید و متعهد باشید نه آنکه یک روز را انجام بدهید و روز دیگر را نه و چند روز بعد دوباره بخواهید تمرین را انجام بدهید.اگر این اتفاق برای شما افتاد دوباره سعی کنید مبلغ را به یک میلیون تومان برسانید.

 

نتیجه انجام این تمرین ؟

انجام این تمرین باعث می شود که کم کم توجه شما برروی فراوانی نعمت در جهان برود واقعا ذهن بپذیرد که امکان پذیر است که بتواند خواسته هایی که دارید را برآورده کند ، و زمانی که این اتفاق افتاد و این باور به وجود آمد ایده های عالی می تواند به شما بدهد برای رسیدن به خواسته هایتان و ایده هایی با کمترین زحمت فیزیکی و بیشترین منفعت و سود…

 

شناسایی موانع ذهنی در بازی فراوانی

دوست من اگه فکر می کنی این تمرین خیلی راحت هست و براحتی میتونی انجامش بدی ، خوب دست بکار شو!

ولی نهایتا ممکنه تا۳۰ یا ۴۰ روز پیش بری!!

ناخودآگاهت وقتی این پولها رقمش هی بالاتر میره از خودش واکنش نشون میده و به اشکال مختلف جلوی تو رو می گیره.

یک روز میبینی به خودت میگی خوب وقت دارم و تا شب انجامش میدم وتا شب میشه و بالاخره یادت می ره و فرداش میگی آخ من دیروز بازی فراوانی خودم رو انجام ندادم.  

یک روز بهانه می آری ،یک روز چیزی برای خرید پیدا نمی کنی و……

همه اینها موانع ذهنی ما و باورهای تثبیت شده  ما درباره مسائل مالی و ثروت هستند.

 

قوانین بازی فراوانی 

 در این بازی پولی برای سرمایه گذاری، پس انداز، قرض، بدهی، وام، سپرده، قسط یا از این قبیل خرج نکنید. ( دقت داشته باشید هر کاری داخل این تمرین انجام بدهید  در دنیای واقعی تجربه خواهید کرد).

 در اول با خرید های کوچکتری شروع کنید.

 به طور معمول در هفته اول نشانه مالی می بینید . مثلا کاری برای شما پیشنهاد می شود ، پول پیدا میکنید ، یهویی پول از منبع غیرمنتظره دست تان می رسد یا طرح و ایده پولسازی به ذهنتان می آید و ….

 

حتما به صورت فیزیکی از فروشگاه های شهر دیدن کنید و اقلام مورد نظر را بررسی کنید و بخرید و لیست جدیدی تهیه کنید. می توانید از فروشگاه های اینترنتی هم استفاده کنید و اصل موضوع اینکه حس واقعی بودن تمرین را ایجاد کنید و جوری انجام بدهید که همه این مسائل واقعی هستند. .

یکی از مهمترین قسمت های تمرین ساعات پایانی شب و قبل خواب می باشد. از تصویرسازی در این لحظات غافل نشین و لیست خرید را آماده کنید و لذت خرید کردن و استفاده از آنها را  در خودتان ایجاد کنید. خودتان را در حال استفاده از کالای خریداری شده تجسم کنید.

 

خلاصه :
طی روز، بازی فراوانی را انجام دهید.
شب قبل از خواب، آنچه را خریداری کرده اید را با تمام جزئیات تجسم کنید.

 

نوشته های مرتبط: 

دوره آموزشی پرورش هوش مالی 

 

با کلیک بر روی نوشته زیر به جمع اعضای بزرگوار سایت بپیوندید.

عضویت در سایت آموزش سیستم سازی کسب و کار

عضو محترم، خوش آمدید. برنامه زمانبندی دوره های حضوری و نشست های پرسش و پاسخ به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد.  

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *