پرورش تفکر سیستمی

پرورش تفکر سیستمی یعنی:

منظم کردن و کالیبره نمودن باورها و مقیاس های تصمیم گیری و انتخاب ذهنی است. وقتی باورها و نظام فکری شما تنظیم و کالیبره نباشد، در ظاهر شما تمام سعی و تلاش خود را انجام می دهید ولی کارها درس از آب در نمی آید. 

کالیبراسیون، در مراحل طراحی و پیاده سازی سیستم در کسب و کارها، یک روش اجرایی با عنوان روش اجرایی کنترل تجهیزات پایش و اندازه گیری یا روش اجرایی کالیبراسیون تجهیزات اندازه گیری نوشته می شود. 

هدف از تدوین این روش اجرایی، تشریح نحوه کنترل تجهیزات پایش و اندازه‌گیری جهت حصول اطمینان از اینکه این تجهیزات برای استفاده مناسب بوده و از دقت لازم و صحت عملکرد برخوردار بوده و نیز حصول اطمینان از تداوم تناسب و صحت عملکرد آنها که بصورت ادواری مورد بررسی قرار می‌گیرند.

به عبارتی وقتی شما با ابزار اندازه گیری کار می کنید، ابزار سالم و درست کار کند و مقیاس اندازه گیری شما را به درستی نشان دهد.

عکس پرورش تفکر سیستمی

به طور مثال تصور کنید:

ساعت شما به عنوان ابزار اندازه گیری زمان، نیم ساعت عقب باشد. شما همیشه سر کلاس درس، سر قرار ملاقات و غیره دیر می رسید.

ترازو وزن شما را درست نشان نمی دهد.

در ماشین حساب شما به اشتباه ۲ ضرب در ۲ را ۵ تعریف کرده اند.

در تمامی موارد به دلیل کالیبره نبودن ابزار اندازه گیری،  شما تمام تلاش خود را می کنید و به تمامی جوانب دقت دارید اما باز کارها درست از آب در نمی آید.

تصویر پرورش تفکر سیستمی

پرورش تفکر سیستمی یعنی:

منظم کردن و کالیبره نمودن باورها و مقیاس های تصمیم گیری و انتخاب ذهنی است. وقتی باورها و نظام فکری شما تنظیم و کالیبره نباشد، در ظاهر شما تمام سعی و تلاش خود را انجام می دهید ولی کارها درس از آب در نمی آید. 

 وقتی باور دارید که پول بد است و خوشبختی نمی آورد، از صبح زود تا شب با تمام تلاش کار می کنید ولی ثروتمند نمی شوید. 

وقتی حال و احساس خوبی ندارید، با تمام تلاش از شرایط زندگی تان مواظبت می کنید ولی اتفاقات بد را به سمت خود جذب می کنید.

وقتی در مورد رسیدن به هدف تان احساس خوبی ندارید، سالها در حال تلاش و تقلا برای رسیدن به هدف زمان سپری می کنید ولی به هدفتان نمی رسید.

نظم و نظام دادن به زندگی فردی از همان قوانینی پیروی می کند که وقتی می خواهیم به کسب و کارمان نظم و نظام دهیم، پرورش تفکر سیستمی یعنی بهبود عملکرد فردی به همراه بهبود عملکرد سازمانی

دوستان عزیز برای دسترسی به نمونه روش اجرایی کنترل تجهیزات پایش و اندازه گیری بر روی نوشته زیر کلیک کنید.    

QMPQ02-Forms

 

دوست خوبم، در دوره مربیگری کسب و کار یا بیزینس کوچینگ که به دو صورت حضوری و غیر حضوری برگزار می گردد، ما بطور کامل به نحوه طراحی و پیاده سازی ساختار سازمانی، شرح وظایف، روش های انجام فعالیت های کسب و کار (فرآیندها، روش های اجرایی، دستورالعمل های کاری) در جهت بهبود عملکرد و افزایش ظرفیت کسب درآمد سازمانی می پردازیم، جهت کسب اطلاعات بیشتر از محتوای دوره و نحوه برگزاری، بر روی نوشته زیر با عنوان مربیگری کسب و کار کلیک نمایید.     

نوشته های مرتبط: 

دوره مربیگری کسب و کار(بیزینس کوچینگ)

کارشناس جذب موفقیت شوید . 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *