فریلنسرها یا آزادکارها

 فریلنسرها یا آزادکارها

شروع کسب و کار و تولید پول     Mack Money

چگونه از مهارت و تخصص مان کسب درآمد کنیم.

امروزه درصد زیادی از افراد از طریق فریلنسری یا آزادکاری کسب درآمد می کنند، یعنی کسب درآمد از طریق مهارت و تخصص

ساده‌ترین تعریف فریلنسر (Freelancer) این است که: یک نفر، بدون اینکه به یک سازمان یا کسب و کار و شرکت مشخص متعهد شود، فعالیت حرفه‌ای و تخصصی خود را برای مجموعه‌های مختلف انجام می‌دهد و بسته به نیاز و پروژه‌های در دسترس، کارفرمای خود را انتخاب و تغییر می‌دهد.

 

چرا  باید درک درستی از فریلنسر داشته باشیم.

به  دلایل مختلف از جمله موارد زیر می بایست درک درستی از فریلنسری داشته باشیم :

۱ –  در شرکت ها و سازمان ها با توسعه سیستم سازی کسب و کار(مکانیزاسیون) و سپردن انجام فعالیت به ماشین آلات و ربات ها، روز به روز نیاز به نیروی کار ساده کمتر می گردد.

 به بیان دیگر کارهای ساده و تکراری و روزمره را بجای کارگران و کارکنان، ماشین آلات و ربات ها با سرعت بیشتر، دقت و کیفیت بهتری انجام می دهند.

برای مثال در بانک ها وجود دستگاه پول شمار یا دستگاه ATM ، در شرکتهای خودرو سازی در گذشته مونتاژ و نقاشی بدنه توسط کارکنان انجام می شد ولی امروزه توسط ربات ها 

لذا صاحبان کسب و کار نیاز بیشتری به همکاری با نیروی کار متخصص برای انجام کارهای موردی دارند.

۲ – بالا بودن  هزینه های مستقیم و غیر مستقیم استخدام کارکنان تمام وقت

۳ – پایین آمدن امنیت شغلی کارهای تمام وقت، در گذشته متوسط طول عمر کسب و کارها ۵۰ تا ۶۰ سال بود، به مرور این عدد کاهش پیدا کرد ۳۰ ، ۲۰ ، ۱۰ ، امروزه با تغییرات شدید و سریع تکنولوژی، متوسط طول عمر کسب و کارها به اعدادی کمتر از ۱۰ سال رسیده است، یعنی باور اینکه در یک شرکت سی سال کار کنیم تا بازنشسته شویم، نابود شده است.

۴ – شما دوست خوبم بصورت تمام وقت در شرکتی کار می کنید ولی با توجه به شرح وظایف و کارهایی که به شما سپرده شده است از تمام مهارت و تخصص شما استفاده نمی شود، لذا علاقمند هستید در کنار کار تمام وقت از تخصص حرفه ای خود نیز کسب درآمد داشته باشید.

می خواهم به شما دوست خوبم بگویم که منبعد فقط متخصصین و کسانی که مهارتی دارند و می توانند مشکل و نیازی از مشتریان مختلف را بر طرف کنند، می توانند کسب درآمد کنند. بقیه فقط آمار افراد بیکار جامعه را افزایش می دهند.               

امروزه برای ورود به بازار کسب و کار می بایست اول در یک زمینه مهارت و تخصص کسب کنیم و بعد توقع کسب درآمد داشته باشیم.

در شروع  ورود به بازار کار، وقت بیشتری را به فریلنسری اختصاص می دهید، و بعد شروع به حرکت در چرخه کسب درآمد خواهید داشت، اگر کارمند ساده  هستید سعی کنید در کنار کار تمام وقت  ارائه یک کار مهارتی و تخصصی را شروع کنید.

آزاد کاری یعنی کاری که نه به مشتری و نه به کارفرما وابسته باشد. در کشور نیاز است  برای این نوع کار قوانین و راه کارهای مشخصی و قابل ردیابی تعیین شده باشد. فرضا جابجایی پول با کارت بانکی انجام می شود و فریلنسر باید نسبت به پول دریافت شده پاسخگو باشد، به عبارتی برای صاحبان کسب و کار یا مشتریان ترس و استرس اینکه پولی را پرداخت کنیم و خدمات دریافت نکنیم به حداقل برسد.       

در فایل پی دی اف رایگان زیر به طور کامل به همراه تصاویر فریلنسری را توضیح داده ام، جهت دسترسی به این فایل بر روی نوشته زیر کلیک فرمایید. 

freelancer

 

نوشته های مرتبط: 

کارشناس جذب موفقیت شوید.  

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *