شکوه و شکایت می تواند بیمارتان کند.

 شکوه و شکایت می تواند بیمارتان کند.

واژه ها و احساسات منفی علت اصلی هرگونه ناخوشی است . بانویی منشی بود و مدام نق می زد . از مادر شوهرش که به دلایل مالی مجبور بود با او و همسرش در یک خانه زندگی کند ، بدش می آمد. وانگهی از هوا و دنیا و مخصوصا از رئیسش هم گله داشت. نمی توانست ازگله و شکایت دست بر دارد و یکریز می گفت که حالش خراب است .

مبلغ زیادی صرف مداواهای پزشکی و داروها و ویتامین ها و درمانهای جسمانی می کرد تا شاید از شرّ این همه درد که جانش را به لب رسانده بود، خلاص شود . چون مدام به گله و شکایت سرگرم بود ، حلقه دوستانش تنگ تر و تنگ تر شد، رئیسش حاضر نشد که به او اضافه حقوق بدهد و مادر شوهرش نیز باعث رنج و عذاب بیشتر او شد. عاقبت از دست این همه شکوه و شکایت به بستر بیماری افتاد.

وقتی برای شفاء شیوه دعا و تکرار عبارات تاکیدی به او توصیه شد، آن را به باد تمسخر گرفت و گفت این شیوه ساده تر از آن است که بتواند موثر واقع شود . او همچنان به اندیشه های منفی خود ادامه می دهد و ثمرات منفی اش را نیز درو می کند . لابد ذهن او ، این شیوه را ساده تر و موثرتر می یابد! 

شاید بخواهید در امر شفا به کسی کمک کنید، اما مردد باشید که این مطلب را با او در میان بگذارید زیرا نمی دانید که روی خوش نشان خواهد داد یا نه .در این صورت خودتان برای آن شخص عبارات تاکیدی را تکرار کنید . یا از بعضی از گروه های نیایش بخواهید که برای او دعا کنند ، یا از دوستی قابل اعتماد بخواهید که همراه شما برای او به دعا بنشینند .

مادری به یمن نیایش ، دخترش را که رئیس روابط عمومی سازمانی بزرگ و بسیار موفق بود و به علت شکست در زندگی زناشویی دچار درهم شکستن ناگهانی اعصاب شده بود، نجات داد. با وجود بهترین درمانهای طبی و روانپزشکی ، دخترش همچنان در ژرف ترین افسردگی به سر می برد . دختر اصرار می ورزید که نه به دین علاقه دارد ، نه به قدرت دعا معتقد است .

 مادر که دید هیچ چیز موجب شفای او نمی شود، از یکی ازگروههای دعا که به تکرار عبارات تاکیدی می پرداختند خواست که برای دخترش دعا کنند. چند روز نگذشته بود که دختر پس از هفته ها از بستر برخاست و پس از زمانی اندک دیگر بار سر کار رفت، اگر چه تا مدتی به درمان روانپزشکی خود ادامه داد .

راه موثر دیگر برای شفا این است که شخص مورد نظر را سالم و نیرومند مجسم کنید. وضعیت ذهنی و جسمی و سایر امور ما، به تصاویر ذهنی ما مربوط است. و البته بر ماست که در کمال دقت و آگاهی ، این تصاویر ذهنی را دقیقا به همان شکلی که منتهای آرزوی ماست بسازیم . طبیعتا اگر تصویری انحرافی در سر بپرورانیم ، ثمره یی انحرافی نصیب ما می شود . 

تخیل درامر شفا بسیار موثر است . با تجسم نتیجه دلخواه و تداوم تصویر ذهنی ایده آل ، ایمانتان را آزاد می کنید تا به شیوه یی ساده اما بینهایت متعالی برایتان ثمراتی شگفت به بار آورد.

 

نوشته های مرتبط: 

کارشناس جذب موفقیت شوید. 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *