چگونه پول‌سازی یا کسب درآمد کنیم؟

چگونه پول‌سازی یا کسب درآمد کنیم؟

توانایی ما در پول‌سازی بستگی به توانایی ما در افزایش، خلق و ایجاد ارزش به یک شخص، یک پروژه، یک شرکت و یا یک سرمایه‌گذاری دارد. پول یکی از پاداش‌هایی است که ما آن را بابت ارزش‌افزوده دادن به زندگی دیگران دریافت می‌کنیم.     

 

اگر بخواهیم پول‌سازی کنیم، لازم است تا ابتدا این نکته را در نظر داشته باشیم که توانایی ما در پول‌سازی بستگی به توانایی ما در افزایش، خلق و ایجاد ارزش به یک شخص، یک پروژه، یک شرکت و یا یک سرمایه‌گذاری دارد. واضح‌تر بگویم: پول یکی از پاداش‌هایی است که ما آن را بابت ارزش‌افزوده دادن به زندگی دیگران دریافت می‌کنیم.   

  هر‌مقدار ارزش بیشتری به جهان اضافه کنیم، پول بیشتری به عنوان پاداش دریافت خواهیم کرد. ولی همه‌ی ارزش‌ها یکسان خلق نشده‌اند. در اصل سه عامل روی توانایی ما در پول‌سازی به‌خاطر ارزش‌افزوده اثر می‌گذارد:

۱- منحصر به فرد بودن

یعنی این که محصول ما یا خدمات‌رسانی‌مان از چیزهایی که پیش‌تر بوده، متفاوت باشد. این موضوع درمورد انحصاری بودن هم صدق می‌کند. هر چیزی که مراجعه کننده‌ها یا مشتریان ما می‌خواهند، تنها بتوانند از طریق ما به‌دست بیاورند. فکر کنیم چه‌چیز جدیدی می‌توانیم در ارتباط با کارمان تحویل دهیم که از قبل وجود نداشته است. به‌طور مثال: در کنار سالن آرایشگاه زنانه فضایی حاوی انواع بازی‌های کودکانه پیش بینی شود تا کودکان در طول زمان آرایش مادرشان بدون ایجاد مزاحمت بازی کنند. در زمان پرواز در خطوط هوایی  فیلم های سرگرم کننده‌ای پخش شود.   

متفاوت بودن در کار من علیرضا شجاعی به عنوان کسی که از تولید محصولات آموزشی و افزایش آگاهی برای دوستان ایجاد ارزش افزوده می کنم، بیان و بارگذاری تمام مطالب بدون هیچ کم و کاستی در فضای سایت می باشد. یکی از روش های کسب درآمد از طریق آموزش آن است که در جزو، سایت، … عناوین و فهرست مطالب را بیان کنیم تا همیشه علاقمندان حتی برای یادگیری موارد ساده و بدیهیات وابسته به حضور و صحبت های مدرس باقی بمانند، ولی من آنچه می دانم و آنچه یادگرفته ام را به طور کامل در نوشته های سایت بیان می کنم. 

هدف من علاوه بر کسب و کار، لذتی است که از یاددادن و یادگرفتن می برم. سرمایه من شما دوستان و همراهان عزیز می باشید، دوست ندارم در زمان برگزاری جلسات حضوری وقت ارزشمند شما را با بیان مطالب ساده تلف کنم.   

  

۲- دامنه

که عبارت است از تعداد افرادی که ما می‌توانیم با پیشنهادهای خود روی آن‌ها تاثیر بگذاریم. اگر به‌زندگی افراد بیشتری ارزش‌افزوده بدهیم، پول بیشتری به‌دست خواهیم آورد. اگر بخواهیم به بزرگی و عظمت دست پیدا کنیم باید راهی را بیابیم تا با آن بتوانیم به انسان‌های زیادی خدمت کنیم و یا در حل مشکلات‌شان آن‌ها را یاری کنیم. اگر انسان‌ها را در جهت رسیدن به خواسته‌هایشان حمایت کنیم، آن‌گاه ما نیز می‌توانیم به خواسته‌های خود برسیم.

این سایت، سایت آموزش سیستم سازی کسب و کار  shojaeiyeganeh.ir طی یکسال گذشته، بیشتر از  ۱۳۰ هزار بازدید و بیش از ۳۴ هزار نفر بازدید کننده داشته است . بیشتر بازدید کننده ها هموطنان از کشور عزیزمان ایران بوده اند، ولی علاوه بر ایران از کشور های مختلف از جمله: آمریکا، هلند، آلمان، انگلیس، فرانسه، روسیه، عریستان، چین، … بازدید کننده داشته است. بالغ بر ۱۳۰ هزار بازدید برای سایتی که هیچگونه تبلیغاتی ندارد و فقط از طریق جستجو در گوگل افراد به سایت دسترسی پیدا می کنند. خوشحالم که توانسته ام بر زندگی افراد زیادی تاثیر گذار باشم. 

 

۳- تاثیر

مربوط به میزان ارزشی است که به دنیای یک شخص اضافه می‌کنیم. ایجاد تفاوتی عظیم در کسب‌و‌کار یک فرد، روابط شخصی و زندگی باعث می‌شود آن‌ها پاداش بیشتری به ما بدهند تا این که یک فنجان چای در صبح روی میز آن‌ها بگذاریم.

هر چقدر خدمات رسانی ما منحصر‌به‌فردتر باشد، افراد بیشتری را جذب می‌کنیم و روی آن‌ها بیشتر تاثیر می‌گذارد، در نتیجه پول بیشتری به‌دست می‌آوریم. به‌همین دلیل است که بعضی از ستارگان سینما بیش از یک استاد دانشگاه درآمد دارند. یک استاد روی سی یا چهل نفر از افرادی که در سال به آنها درس می‌دهد، تاثیر می‌گذارد. در‌حالی‌که یک هنرپیشه ارزش منحصر به فردی به میلیون‌ها نفر اضافه می‌کند و البته به همان میزان هم پاداش خواهد گرفت.

دوستان زیادی تا بحال از محصولات ما(نمونه مدارک سیستم سازی کسب و کار که در منوبار فروشگاه عرضه شده است) خریداری کرده اند. دوستان با الگو گرفتن از این نمونه مدارک، به میزان زیادی از دوباره کاری و اختصاص زمان برای اختراع مجدد چرخ صرفه جویی می کنند، نتیجتا تاثیر زیادی بر بهبود و توسعه کسب و کارشان خواهد داشت.  

 

چیزی که بین ثروتمندان،  فقرا و افراد متوسط تفاوت ایجاد می‌کند، این است که آنها مرتب از خود سؤال‌هایی را می‌پرسند که من آن‌ها را سؤال‌های خلق ثروت می‌نامم. و زمانی را برای پیدا‌کردن جواب آن صرف می‌کنند. چند مثال از سؤال‌های خلق ثروت:

– چه محصول منحصر‌به‌فردی می‌توانم تولید کنم و یا خدمات‌رسانی منحصر‌به‌فردی داشته باشم که ارزش زیادی برای جهان داشته باشد؟

– چگونه می‌توانم ارزش افزوده به زندگی دیگران بدهم و به‌راحتی پول به‌دست بیاورم؟

– مردم به‌خاطر چه چیزی پول پرداخت می‌کنند تا من به‌سادگی و با خوشحالی آن را برای آن‌ها تهیه کنم؟

– من عاشق خلق چه چیزهایی هستم که افراد عاشقانه حاضرند به خاطرش پول بپردازند؟

چند روز را به‌طور دائم صرف سؤال‌کردن این پرسش‌ها از خود بکنیم. این نوع سؤال‌ها مغز‌مان را برای اطلاعات مربوط به خلق ثروت مرتب می‌کند و ما را در حالتی قرار می‌دهد که منابع بیشتری داشته باشیم. اگر از جواب‌هایی که دریافت می‌کنیم، خوشحال نیستیم، می‌توانیم سؤال را عوض کنیم و یا به سوال‌کردن خود تا پیدا کردن جواب صحیح ادامه دهیم. مغز ما آنقدر دنبال پاسخ می‌گردد تا جواب مفید را پیدا‌ کند. شاید نیاز داشته باشیم این کار را یک بار برای چند روز پیش از دریافت پاسخ به‌طور مرتب انجام دهیم، تا این که یکباره پاسخ پیدا می‌شود و برای ما شعف زیادی به‌همراه دارد.

 ما خودمان منشأ ثروت هستیم. ثروت واقعی ما مقدار پولی که در بانک داریم نیست، بلکه به‌صورت مجانی در ذهن ماست. زمانی که متوجه شدیم که هیچ حدی در تعداد راه‌هایی که مردم پول به‌دست می‌آورند وجود‌ ندارد، سؤال‌ها از این پرسش که ” آیا راهی برای من وجود دارد که پول‌سازی کنم؟” به” چگونه می‌خواهم پول سازی کنم ؟”  تغییر می‌کند.    

 

 

نوشته های مرتبط: 

دوره آموزشی پرورش هوش مالی 

تمرین بازی فراوانی 

 

با کلیک بر روی نوشته زیر به جمع اعضای بزرگوار سایت بپیوندید.

عضویت در سایت آموزش سیستم سازی کسب و کار

عضو محترم، خوش آمدید. برنامه زمانبندی دوره های حضوری و نشست های پرسش و پاسخ به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد.  

  

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *