تمرین ایجاد انگیزه با استفاده از فلسفه رنج و شادی در ساخت تصاویر ذهنی

 تمرین ایجاد انگیزه با استفاده از فلسفه رنج و شادی در ساخت تصاویر ذهنی

حالت اول: فلسفه شادی

خود را در حالتی تصور کنیم که هم اکنون به هدف خود رسیده اید و آرزو یا خواسته ما برآورده شده است . 

احساسات زیبایی را که پس از رسیدن به هدف نصیب تان می شود را بنویسید ؟

خودتان را در آینده تصور کنید ، سعی کنیم روزانه چند بار به این تصویر ذهنی با عشق ورزیدن به آن انرژی دهیم . حالا انرژی درونی ما تصادفاتی را جذب خواهد کرد که با خواسته ها و آرزوهای ما هماهنگ هستند .

   سعی کنیم از خواسته ها و آرزوهای کوچک و قابل دسترسی شروع کنیم تا کم کم قدرت جذب انرژی برای آرزوها و آرمان های بزرگتر در ما ایجاد شود .

   من علیرضا شجاعی در مدتی که مشغول یادداشت برداری و جمع آوری اطلاعات بودم ، همیشه رویای خدمت کردن به مردم را در سر پرورانده ام . چرا که یکی از راههای رستگاری خدمت کردن به بندگان خداست .

از طرفی انسان می بایست بتواند از تلاش،  زحمت و کوشش خود ، عایدی مادی برای لذت بردن از نعمتهای پروردگار کسب نماید یکی از هدفهای کوچک در راستای رویایی بزرگ گردآوری و نوشتن کتاب با موضوعات مرتبط با مهارت های زندگی بود. در راستای این هدف دو کتاب به نام های “موفقیت از من آغاز می گردد” و “اندیشه های ثروت آفرین” را نوشتم.

هدف گذاری که در ذهنم تصور می کردم این بود که، حتی اگر فقط یکنفر کتاب را مطالعه کند من به هدفم رسیده ام . یکنفر یعنی یک خانواده ، یک جمعیت و یک نسل . همه انسانهایی که در پنج قاره زندگی می کنند فرزندان خانواده آدم و هوا هستند . 

قابلیت دسترسی به هدف و رویا پردازی بوجود آورنده، شادی و نشاط ، انرژی و انگیزه ای برای ادامه حرکت است . هدف و رویای رسیدن به مقصد انگیزه ایست که مسافر را در مسیر راه کمک می کند که با گذر از خطرات و ریسکهای پیش روی خود به سوی هدف قدم به قدم گام بر دارد . 

لازمه خلق آینده این است که آن را در رویا ایجاد کنید و انجام دهید . اگر رویای شما بهبود یابد ، انجام آن نیز بهبود خواهد یافت . رویا پردازی مربوط به فعالیت قسمت چپ مغز ، به همین دلیل از آن غفلت می کنیم .

آیا رویا ها به واقعیت تبدیل می شوند . حتی رویاهای غیر ممکن ، اگر به رویاهای غیر ممکن فکر کنیم بیشتر احتمال دارد به حقیقت بپیوندد .

به سوالات زیر با بله ، خیر ، شاید پاسخ دهید .

     آیا باور کردن چیزهای غیر ممکن غیر عاقلانه است ؟

     آیا این کار احمقانه است ؟

     آیا واقعا این امکان وجود دارد که بدانیم چه چیزی غیر ممکن است ؟

آیا امکان دارد کسی در ماه راه برود ؟ آیا این غیر ممکن نبود ؟ ما نمی دانیم چه چیزی غیر ممکن است .  همانطور که دانستن بعضی چیزها غیر ممکن است ،  دانستن اینکه آنها کدام هستند نیز غیر ممکن است . هدف گذاری نوعی تمرین رویا پردازی است .

 

حالت دوم: فلسفه رنج 

خود را در حالتی تصور کنیم که به هدف خود نرسیده ایم و آرزو یا خواسته ما در آینده برآورده نشده است . 

برای رسیدن به این هدف چه سختی هایی را باید متحمل شوید؟ اگر اینکار را انجام ندهید، در آینده چه رنجی را باید متحمل شوید ؟

با انجام ندادن این کار چه لذتی می بری؟

توضیحاتی را که برای دو حالت فلسفه رنج و شادی نوشته اید را هر روز بعد از خواب و هر شب قبل از خواب مطالعه کنید .

نوشته های مرتبط: 

دوره آموزشی خودت را بشناس و در آغوش بگیر 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *