تمرین ساختن تابلوی آرزوها

 تمرین ساختن تابلوی آرزوها

برای فعال کردن این سیستم باید خودمان را متعهد کنیم که می خواهیم زندگی متفاوتی داشته باشیم و دست از منفی اندیشی و مقصر دانستن دیگران برای زندگی خودمان جداً خودداری کنیم.

باید تلاش کنیم که  وارد هیچگونه بحث منفی نشویم  و به ناخواسته هایمان فکر نکنیم چون حتی گوش دادن به افراد منفی و تمرکز روی ناخواسته ها هم باعث می شود که این سیستم قدرتمند مغزی کار خود را انجام دهد و ناخواسته های بیشتری را به سمت ما جذب کند.

تابلوی آرزوها یکی از ابزار فعال سازی سیستم  RAS

یکی از کارهایی بسیار مهمی که برای فعالسازی سیستم  RAS  مغزی ساخت تابلوی آرزوهاست .

قدم اول این است که  خودمان را باور کنیم. بعد از اینکه خودباوری را در خودمان تقویت کردیم و متوجه شدیم که خلق زندگی دلخواه خودمان امکان دارد. باید لیستی از اهداف و آرزوهای خودمان را در زمینه های مختلف زندگی ( خانوادگی، سلامتی، مالی، فردی، اجتماعی، معنوی ) شناسایی کنیم و تصاویر متناسب با آنها را از اینترنت و یا منابع دیگر پیدا کنیم و یک تابلوی زیبا که حس بسیار خوبی به ما بدهد را برای خودمان بسازیم. 

هر روز به این تابلو نگاه کنیم و خودمان را تصور کنیم که به تمام خواسته های خود رسیده ایم. این حس خوشحالی به ما کمک می کند که انگیزه و انرژی بالایی کسب کنیم و خودمان را در رسیدن به اهدافی که برای خودمان تعیین کرده ایم تواناتر ببینیم.

نکته مهم در تابلوی آرزوها این است که هر روز به آن نگاه کنیم و آن حس خوب را در خودمان ایجاد کنیم باید این

قدر این کار را تکرار کنیم که این حس خوب ما را به عمل وا دارد  .

نوشته های مرتبط: 

دوره آموزشی خودت را بشناس و در آغوش بگیر

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *