سیستم سازی حداقل حضور مدیر

سیستم سازی حداقل حضور مدیر 

یک مدیر باید بتواند سیستمی بسازد که با حداقل حضور و دخالت خود، تمامی کارها به خوبی پیش برود و هر روز درآمد ایجاد شود.

بهترین سیستم، سیستمی است که بدون حضور مدیر یا صاحب کسب‌و‌کار فعالیت هایش به راحتی ادامه یابد.

به عنوان یک مدیر از خود بپرسید:

اگر هم‌اکنون تصمیم بگیرید برای یک هفته به تعطیلات بروید، آیا تمامی کارها به خوبی پیش می‌روند؟

اگر اینطور است به شما تبریک می‌گویم، زیرا توانسته‌اید با سیستم‌سازی، کسب‌و کاری واقعی را مدیریت کنید. اگر رفتن به چنین تعطیلاتی برای شما رویا است، نشان می‌دهد بر سیستم سازی به اندازه کافی کار نکرده‌اید.

هارو اکر فردی است که در سه سال، از درآمد صفر به ثروت ۳ میلیون دلاری رسید. او سیستم سازی را یکی از عوامل موفقیت کارش می‌داند. او جمله معروفی دارد که می‌گوید:

اگر شما چرخ دنده اصلی کارتان هستید، پس مانع اصلی رشد کسب و کارتان خودتان هستید.

هنری فورد آرزو داشت که شخصاً بر ساخته شدن تک‌تک اتومبیل‌های فورد، نظارت داشته باشد. اگر او دیدگاهش را تغییر نمی‌داد شاید شرکت فورد سال‌‌ها پیش به فراموشی سپرده شده بود.

مدیری که در سیستم سازی موفق باشد نیازی به نظارت بر تمامی جزئیات کار ندارد، زیرا مطمئن است که کارها بر اساس روش‌ها و دستورالعمل‌های مشخص و توسط افراد آموزش دیده انجام می‌شوند و تمامی اطلاعات لازم و سوابق انجام کارها ثبت می‌شوند. بنابر این هرگاه لازم باشد می‌تواند با بررسی اطلاعات و سوابق تصمیمات صحیح بگیرد.

سیستم سازی حداقل حضور مدیر، یعنی حضور و دخالت کمتر و داشتن زمان آزاد بیشتر، داشتن فرصت برای سرمایه گذاری بر افزایش قابلیت کسب درآمد    

مدیران با سیستم‌سازی زمان آزاد بیشتری در اختیار خواهند داشت. نتیجه‌ی زمان بیشتر، تفکر بیشتر، تقویت  شبکه‌ی ارتباطات و رایزنی‌های خارج از سازمان و حضور در سمینارها و نمایشگاه‌ها، و به‌این‌ترتیب آنها بر افزایش قابلیت کسب درآمد خود سرمایه‌گذاری می‌کنند.

یک نفر که بطور سنتی یک کسب و کار را اداره می‌کند چه‌مقدار می‌تواند کسب درآمد کند و شبکه‌ی فروشگاه‌های زنجیره‌ای (پدر‌خوب، بستنی نعمت، آیس پک، …) با شعبه‌های متعدد در شهرهای مختلف چه‌مقدار می‌تواند برای یک نفر کسب درآمد کند.

در تعریف جدید مدیریت می‌گویند: مدیریت یعنی تسریع در تدوین فرآیندهایی که بتواند توسط دیگران برای مشتریان ارزش افزوده به‌وجود آورد.

یک مالک کسب‌و‌کار، برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری می‌کند، پیشتاز است و با استفاده از دارایی و  روابط راه‌ و‌ مسیر شروع کسب‌ و‌ کار را هموار می‌کند. با استفاده از تجربه، مهارت و توانایی‌های دیگران کار را ادامه می‌دهد.

دوست خوبم، در دوره مربیگری کسب و کار یا بیزینس کوچینگ که به دو صورت حضوری و غیر حضوری برگزار می گردد، ما بطور کامل به نحوه طراحی و پیاده سازی ساختار سازمانی، شرح وظایف، روش های انجام فعالیت های کسب و کار (فرآیندها، روش های اجرایی، دستورالعمل های کاری) در جهت بهبود عملکرد و افزایش ظرفیت کسب درآمد سازمانی می پردازیم، جهت کسب اطلاعات بیشتر از محتوای دوره و نحوه برگزاری، بر روی نوشته زیر با عنوان مربیگری کسب و کار کلیک نمایید. 

نوشته های مرتبط : 

دوره مربیگری کسب و کار(بیزینس کوچینگ)

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *