علیرضا شجاعی  

در باره‌ی مدیر وب سایت و میزبان شما دوست خوبم   

سلام ، خوش آمدید.  

از شما ممنونم که این فایل را می خوانید و به شما حق می‌دهم همین ابتدا بدانید کسی که در مورد دوره جامع مربی کسب و کار شوید، صحبت می‌کند چه کسی است؟

بنابراین بهتر است خودم را به شما معرفی نمایم و قسمتی از زندگی‌ام را با شما به اشتراک بگذارم.

در این نوشته بطور اجمالی خودم و هدف از انعکاس اطلاعات و تجربیات در سایت را بیان کرده ام .

و در یک نوشته دیگر با عنوان داستان کسب و کار من، تجربیات کاری و سوابق شغلی ام و برنامه فعالیت های مجموعه  را بیان کرده ام .

 

افراد دوست دارند به مهمانی میزبانی بروند که او را می‌شناسند.

دوست قدرتمندم، بنده به عنوان میزبان شما مهمان گرامی:

اسم شناسنامه ای من علیرضا شجاعی‌یگانه می باشد، ولی از کودکی اعضای خانواده و دوستان همه من را علی و در محل کار همکارانم شجاعی صدا می زنند. در سایت و فایل های صوتی و تصویری خودم را علیرضا شجاعی معرفی می کنم. 

شما دوستان در محیط گوگل ” شجاعی یگانه ” را جستجو کنید، به آدرس سایت، تلگرام، اینستاگرام، .. بنده دسترسی خواهید داشت. تعداد افراد با داشتن فامیلی ” شجاعی”  خیلی زیاد است ولی ” شجاعی یگانه” کم است و این فامیلی مزیتی است و برند شخصی معرفی من شده است.    

 

 تحصیلاتم: 

مهندس‌صنایع گرایش برنامه‌ریزی ‌و‌تحلیل‌سیستم‌ها هستم. 

بیش از دو دهه تجربه‌ی کاری به عنوان کارشناس، سخنران، مدرس و مشاور بهبود عملکرد فردی و بهبود عملکرد سازمانی

من همیشه با ذهنی کنجکاو به دنبال یادگیری و یاد‌دادن راز‌های موفقیت فردی و سازمانی بوده و هستم. کتاب‌های زیادی خواندم، در کلاس‌ها و سمینارهای تعداد زیادی از اساتید شرکت کردم، و با اشخاص موفق در زمینه‌های مختلف ملاقات داشته‌ام، سالهاست که اصول موفقیت افراد را با مطالعه‌ی زندگی‌نامه‌ی آنها و اصول موفقیت سازمان‌ها را با ارائه خدمات مشاوره سیستم سازی کسب و کار بر اساس استاندارد های مدیریت کیفیت سری ایزو بررسی می‌کنم.

   

یادگیری و یاد‌دادن فقط شغل من نیست، بلکه لذّت، عشق و علاقه، هدف و رسالت و بخشی از اشتیاق زندگی من است. همیشه برای من جالب بود که بدانم چه رازهایی مردم را در زمینه‌های مختلف زندگی موفق می‌سازد.  در‌تعجبم که رازهای موفقیت فردی و سازمانی چه ساده است. کافی است ببینیم آدم‌های موفّق و شرکت‌های موفّق چه کرده‌اند، همان کارها را انجام دهیم تا به‌همان دست‌آوردها برسیم.

موفقیت سخت نیست

مسیر مسافرتی است که همه اش لذت بخش است، موفقیت یعنی با داشتن احساس خوب به انجام فعالیت ها نظم و نظام بدهیم . 

 

سخنرانی و فن بیان

علیرضا شجاعی چرا اطلاعات را به اشتراک می گذارد؟

۱ – فایده اجتماعی

این اطلاعات می تواند برای رفقای قدیمی و کاربران و دوستان جدید  مفید باشد.

بر روی یکی از صفحات تقویم رومیزی نوشته بود: دانشمندی که از علمش سود برند، از هفتاد عابد برتر است.

البته من در این سایت به عنوان یک معلم همانند آینه نور منعکس شده از علم و دانش دانشمندان را منعکس می کنم.  

 

۲ – جست و جوی نظرات

می خواهم ببینم دوستانم در این مورد چه فکری دارند. 

یکی از روش‌هایی که در مراحل تهیه، تدوین و تجدید چاپ کتاب و تولید سایر محصولات آموزشی با هدف بهبود کیفیت و اعتبار بخشیدن به محتویات آنها، مورد استفاده قرار می‌گیرد،  جمع آوری نقطه نظرات خوانندگان از جمله دست اندرکاران، صاحب نظران و اساتید مرتبط با موضوع می‌باشد.

سپاسگزار خواهم شد پس از مطالعه مطالب و استفاده از فایل های صوتی و تصویری، نقطه نظرات (تشکر و بیان احساس خود از محتوا، تایید محتویات، بیان نقطه نظرات اصلاحی، رهنمودهای تکمیلی) خود را برای اینجانب ارسال فرمایید.

درصورت اعلام رضایت و موافقت شما، نقطه نظرات در بخش نقطه نظرات خوانندگان بیان خواهد شد.     

    
۳ – شناساندن خود

احساس مشترک حاصل از استفاده از محتویات سایت ( نوشته های سایت، فایل های صوتی و تصویری) به من این امکان را می دهد که با دوستان و همکاران در مورد یک علاقه مشترک رابطه برقرار کنم.

یکی از با ارزش ترین دارایی های انسان، دوستانی است که با هم هدف مشترکی را دنبال می کنند. اعضای یک تیم ورزشی، علاقمندان یک رشته ورزشی، کارشناسان و اساتید یک رشته علمی، این علاقه مشترک عاملی است برای تبادل اطلاعات، مشورت، همراهی،  همکاری  و لذت بردن از یک ارتباط موثر   

  

۴ – مدیریت دانش / دانش سازمانی

یکی از شاخص های نشاندهنده پیشرفت کشورها، میزان به اشتراک گذاری اطلاعات و تجربیات در آن کشور می باشد. هر چقدر میزان به اشتراک گذاری اطلاعات بیشتر باشد، عاملی است برای رشد و توسعه وطن و کشور عزیزمان جمهوری اسلامی ایران  

امام علی (ع) می فرمایند:  علم گنج بزرگی است که با خرج کردن تمام نمی شود.  

استفاده از محتوای مطالب (نوشته ها و محصولات رایگان سایت، محصولات پولی خریداری شده، بسته های آموزشی) و انعکاس و به اشتراک گذاری آنها با سایر دوستان به هر شیوه و با هر عنوان، باعث بهبود عملکرد فردی هموطنان و بهبود عملکرد سازمانی کسب و کارها خواهد شد.

من به عنوان مدیر و مسئول سایت، افتخار می کنم که شما دوست خوبم،  در راه رشد و توسعه فردی و سازمانی همراه و همسفر من و ما باشی.  

یکی از مهمترین دست آوردهای دوره مربی کسب و کار شوید، آشنایی صاحبان و مدیران کسب و کار با یکدیگر، شبکه سازی، گفتگوی سازنده و به اشتراک گذاری اطلاعات و تجربیات می باشد. 

        

۵ – رسالت من 

افرادی هستند که به دنیا می‌آیند و یک سری فعالیت‌ها را انجام می‌دهند، در طول عمرشان یاد می‌گیرند و تجربه کسب می‌کنند، دائماً موجودی آگاهی و تجربه انبار ذهن و مغزشان را افزایش می‌دهند، ولی در نهایت بدون باقی گذاشتن اثری و رد پایی می‌روند. وقتی از آنها یاد می شود، از فعل یا زمان گذشته استفاده می شود. می‌گویند خدا رحمتش کند او یا فلانی می‌گفت.

ولی افرادی در این کره خاکی پا می‌گذارند که همیشه زنده‌اند، ما می‌گوییم: سعدی می‌گوید، حافظ می‌گوید، پیامبر اکرم(ص) می فرمایند. افرادی که همیشه زنده‌اند و حضور دارند، چرا که احساس می‌کنیم هستند. افرادی که دانش، آگاهی و تجربیات‌شان را آموزش داده‌اند، نوشته‌اند و منتقل کرده‌اند.

انسان در دوران نوجوانی و جوانی اهداف زندگی خودش را بیشتر بر اساس هویت دستاوردی تعریف می کند. هویتی که بر اساس دستاوردهایی (خانه، ماشین، ویلا، مدرک دانشگاهی، …) که می خواهیم داشته باشیم. سرمایه و دستاوردهایی که تاریخ مصرفشان فقط برای این دنیاست و از ما جدا خواهند شد. 

به مرور زمان و پس از گذشت دوران جوانی و کسب دانش و تجربه و بلوغ فکری، انسان اهداف زندگی اش را بر اساس هویت توفیقی تعریف می کند. هویتی که بر اساس چه کسی می خواهیم بشویم، سرمایه ای که از ما جدا نخواهد شد.    

زمانی خواهد رسید که تو به خدمت‌کردن به دیگران مشغول خواهی شد، نه برای رسیدن به نوعی سود یا منفعت شخصی و یا حتی خاموش ساختن احساس گناهت و یا آگاهی اجتماعی‌ات ، بلکه برای اینکه دیگر میل‌نداری دست به‌هیچ‌کار دیگری بزنی و این تنها کاری خواهد بود که علاقه خواهی داشت با جان و دل انجام دهی

 

حال پس از گذشت دوران جوانی و با داشتن بیش از دو دهه تجربه کاری، بر اساس رسالت زندگی که می خواهم داشته باشم، وقت آن رسیده است که تجربیاتم را نوشته و در اختیار علاقه‌مندان قرار دهم.

قسمت هایی از محتوای سایت، مطالب دوره های آموزشی است که خودم گذرانده ام، این سایت محل و محفلی است که دست نوشته ها و محتوای جزوات و تجربیات را، سازماندهی و نظم و ترتیب دهم و به عنوان پایگاهی برای حفظ و نگهداری، یادآوری، تکرار، تکرار و تمرین و رسیدن به مرحله ناآگاهی و شایستگی استفاده نمایم.

هدف آن است که این مطالب در اولویت اول باعث داشتن احساس خوب، بهبود شرایط زندگی و لذت بردن از لحظه لحظه این نعمت الهی و فرصتی که به همه ما به عنوان عمر داده شده است، باشد.

و در اولویت دوم امیدوارم مطالب سایت تاثیر مثبتی بر روی زندگی فردی و افزایش درآمد  شما دوست با انرژی ام داشته باشد.     

از خداوند سپاسگزارم که این فرصت، نعمت و توانایی را به من داده که از طریق محتوای سایت، خدمات مشاوره، و برگزاری دوره های حضوری و غیر حضوری، به عنوان میزبان در خدمت شما مهمان، مربی کسب و کار و دوست خوبم باشم. 

 تعدادی از انسان ها تا آخرین لحظات عمرشان به دنبال هویت دستاوردی هستند، و تعدادی هم در مرحله ای از مسیر مسافرت زندگی هویت خود را بازآفرینی کرده و به دنبال هویت توفیقی هستند. امیدوارم بتوانم هویتی که می خواهم را باز آفرینی کنم و آیندگان بر سر مزارم، من را نه فقط براساس آنچه داشته ام، بلکه بر اساس آنچه بوده و هستم یاد کنند. 

باید دنیا را کمی بهتر از آنچه تحویل گرفته ای، تحویل دهی

خواه با فرزندی خوب

خواه با باغچه ای سر سبز

خواه با اندکی بهبود شرایط اجتماعی

و اینکه بدانی حتی فقط یک نفر با بودن تو ساده تر نفس کشیده است، یعنی تو موفق شده ای

گابریل گارسیا مارکز