هوش مالی فردی یا سازمانی

 هوش مالی فردی یا سازمانی

 دوره پرورش هوش مالی:

آیا می دانید علت اصلی عدم  دریافت، حفظ و نگهداری و افزایش پول و ثروت به عنوان دارایی ها، درعقاید و باورهایی است  که درکودکی ما آنها را پذیرفته ایم .

 

پرورش هوش مالی فردی: 

افراد متوجه شده‌اند که برای داشتن یک زندگی شخصی، اجتماعی و شغلی خوب، باید مهارتهای زیادی را بیاموزند و سیستم آموزش سنتی(مدرسه و دانشگاه) به تنهایی نمی‌تواند این نیازها را پوشش دهد. یکی از این مهارت ها، هوش مالی است .  هوش مالی یا هوش یا تحصیلات بازاری، آموزش هایی که در هیچ مدرسه یا دانشگاهی تدریس نمی شود. مهارتهای به اصلاح کف بازاری، آگاهی و مهارتهایی که افراد با تجربه کردن و بصورت سعی و خطا یاد می گیرند.

علیرضا شجاعی به عنوان میزبان شما دوست خوبم تا بحال چندین بار خرید و فروش ملک یا ساختمان به عنوان یکی از دارایی هار انجام داده ام، ولی کدامیک از ما در باره خرید و فروش ملک در مدرسه یا دانشگاه (پیش خرید آپارتمان، خرید آپارتمان، خرید زمین یا خانه کلنگی یا واحد اداری یا تجاری) آموزشی دیده ایم. 

خیلی از مطالبی که در مدرسه یا دانشگاه به ما یادداده اند، هیچوقت در مراحل زندگی به دردمان نخورده است. ولی در مورد یکی از مهمترین سرمایه گذاری ها یا دارایی های زندگی مان یعنی خرید و فروش ملک هیچ آموزشی ندیده ایم.

ممکن است با یک خرید یا فروش اشتباه سرمایه یک عمر زحمت و تلاش مان از بین برود و یا بالعکس با یک سرمایه گذاری درست پشتوانه خوبی برای زندگی مان فراهم نماییم. 

اگر یکسری به مراکز قضایی بزنید،  درصد زیادی از پرونده های قضایی مرتبط با موضوع ملک است، آن هم بدلیل نا آگاهی ……  

در این دوره شما با هوش ملکی آشنا می شوید، ولی هر فردی نیاز دارد که در زمان خرید و فروش ملک در کتارش یک صاحب نظر یا یک مربی حضور داشته باشد. یک فرد متخصص و آشنا و با تجربه در ملک و املاک،  یک وکیل آشنا به مفاد قراردادی مبادیعه نامه، اجاره نامه ،…. حتی اگر خودتان آگاهی دارید و می دانید باز یکنفر دیگر در کنار شما باشد. به شما علتش را خواهم گفت ….       

     

پرورش هوش مالی سازمانی

بسیاری از سازمان‌ها، موسسات و شرکت‌های داخلی متوجه شده‌اند که اگر تغییر نکنند و روند جدیدی را پیش نگیرند، مانند بسیاری از همکاران و رقبای خود، مجبور به ترک میدان بازی کسب و کار و صحنه اقتصادی هستند.  لذا از همین رو برای تغییر خود و کارکنان خود حاضرند هزینه‌های بسیاری را جهت پرورش هوش مالی سازمانی سرمایه‌گذاری کنند.  

 ایجاد, حفظ و توسعه ثروت روش هائی داردکه مشابه هیچ یک از رویه های مرسوم در زندگی شما نیست. در این تجربه به گونه ای با این روش ها، ترفندها و اندیشه های ثروت آفرین آشنا می شوید تا بتوانید شرایط ایده آل را  با کشف  فرمول یکتای جهش مالی برای خود دست یافتنی کنید .

این دوره چکیده سال ها کندو کاو زندگی برندگان و بازندگان است , تا شما مسیر گاه ۴۰ساله دیگران را ظرف فقط چند سال طی کنید. راز داشتن ثروت فوق العاده ،کار و زندگی مناسب و عالی به همین سادگی است ، بله از تجربه افراد موفق استفاده کنید.

 

نکته : دوست خوبم من وقتی که از  کسب و کار صحبت می کنم یعنی: یک فروشگاه، یک هایپر استار، یک شرکت، یک موسسه ، یک خانواده ….  شما به عنوان پدر یا مادر مسئولیت مدیریت یک اجتماع با نام خانواده را عهده دار می باشید. مدیر یا صاحب کسب و کار مسئولیت مدیریت یک اجتماع با نام کسب و کار را به عهده دارد .

تمرکز مطالب سایت برای رشد و توسعه کسب و کار می باشد، ولی درصد زیادی از مطالب آگاهی ها، اطلاعات و مهارتهایی است که به طور مشترک عامل موفقیت در زندگی فردی یا خانوادگی و زندگی شغلی یا سازمانی می باشد. لذا از نظر من، شما مدیر و صاحب کسب و کاری به نام زندگی تان هستید.  برای نمونه شما برای زندگی خانوادگی تان نیاز به خرید ملک دارید و یک صاحب کسب و کار نیز برای مدیریت کسب و کارش نیاز به خرید ملک دارد پس موضوع هوش ملکی برای هر دو گروه موثر و کارساز می باشد. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *