قوانین و مقررات سایت

۱ – تمامی حقوق این وب سایت  شخصی متعلق به علیرضا شجاعی  می‌باشد که در زمینه آموزش دوره مربی کسب و کار شوید از طریق تهیه مقاله، چاپ کتاب، تهیه محصولات آموزشی صوتی و تصویری تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران و رعایت قانون تجارت الکترونیکی فعالیت می‌کند.

۲ – همانطور که از اسم دامین سایت مشخص می باشد در حال حاضر این وب سایت، یک وب سایت شخصی است و محتوای وب سایت از جمله نوشته ها برداشتی ازموارد زیر می باشد.

الف –  مطالب کتاب های چاپ شده که مولف آنها خودم (علیرضا شجاعی یگانه) می باشد از جمله:

کتاب موفقیت از من آغاز می گردد.

کتاب اندیشه های ثروت آفرین

ب –  کتاب های در دست چاپ  که ابتدا مقالات را بر روی سایت قرار می دهم و پس از جمع آوری و جمع بندی نقطه نظرات کاربران و تکمیل و بهبود کیفیت مطالب، اقدام به چاپ کتاب یا تهیه محصولات آموزشی خواهم کرد.  این گروه مطالب حاصل تحقیق، مطالعه و گردآوری مطالب از: کتاب ها، روزنامه ها، شرکت در کلاس ها و سمینارها، دروس دانشگاهی رشته تحصیلی مهندسی صنایع می باشند که با رعایت قوانین پردازش و انتشار می یابند.

ج –  تجربیات شغلی حاصل از ارائه خدمات مشاوره و آموزش، من به عنوان مشاور و مدرس با شرکت های مختلفی همکاری داشته و دارم.

 یکی از تعهدات قراردادی مشاور، حفظ اسرار تجاری و اقتصادی بنگاه ها و موسساتی است که با آنها همکاری داشته است . مطالبی که در وب سایت به عنوان نمونه یا نوشته بیان شده است،  مطالبی است که جزو اسرار تجاری و اقتصادی بنگاه یا شرکت خاصی نیست. مطالبی است کلی و عمومی که با هدف به اشتراک گذاری اطلاعات و تجربیات، آموزش و ارتقاء سطح آگاهی مدیران، صاحبان کسب و کار، کارآفرینان، کارشناسان، مربیان کسب و کار  و علاقمندان در جهت بهبود بهره وری فضاهای کسب و کار تهیه و انتشار می یابد.  

یکی از شاخص های پیشرفت کشور ها بستگی به میزان به اشتراک گذاری اطلاعات دارد ، طبق نتایج تحقیقات آماری ۸۰ درصد اطلاعات و دانش سازمانی یا در ذهن افراد باقی می ماند، و یا بصورت سوابقی کاغذ یا الکترونیکی نگهداری شده ولی هیچگاه از آنها استفاده نشده و به اشتراک گذاشته نمی شود. طبق آمار در حال حاضر حداقل به اشتراک گذاری اطلاعات در قاره آفریقا انجام می شود.  هر چقدر میزان به اشتراک گذاری اطلاعات افزایش یابد به همان نسبت باعث توسعه و رونق فضای کسب و کار کشور عزیزمان خواهد شد. 

 ۳ – کاربران گرامی در سایت ( قسمت نقطه نظرات و یا هر قسمت دیگر) اظهاراتی  بیان نکنند که مبین نقض حقوق اشخاص دیگر باشد و یا عمل مجرمانه‌ای را به دنبال داشته باشد. همچنین کاربران نباید در خصوص امور قومی و نژادی، مذهبی و سیاسی در این سایت اظهار نظر نمایند.

لازم به ذکر است که هر زمان بخواهم وارد تجارت الکترونیک شوم و یا با ثبت موسسه یا شرکت به عنوان شخصیت حقوقی فعالیت نمایم، قوانین و مقررات سایت را بازنگری خواهم کرد.

نکات آموزشی سیستم سازی کسب و کار صفحه قوانین و مقررات سایت 

به شما دوستان یادآوری می کنم که کار اصلی علیرضا شجاعی یگانه آموزش سیستم سازی کسب و کار است،  در هر  مکان و فضایی که لازم باشد نکته آموزشی مرتبط با آن موضوع را مطرح خواهم کرد.

یک سیستم ساز کسی است که یک نگرش جامع، یکپارچه و هماهنگ به تمام جنبه ها و نیازهای زندگی فردی و سازمانی دارد، از نظر بنده یک آدم موفق کسی است که در زندگی شخصی و خانوادگی،  شغلی و سازمانی  موفق باشد. یک سیستم ساز کسی است که از لحظه لحظه زندگی اش لذت می برد فرقی نمی کند در چه مکانی و در چه زمانی حضور داشته باشد.

بیان قوانین و مقررات سایت هم جزوی از آموزش سیستم سازی کسب و کار است، از نظر رعایت قوانین و مقررات تجارت الکترونیک، وب سایت باید قسمت های زیر را داشته باشد.

تماس با ما

 در باره ما

قوانین و مقررات سایت

امروزه وب سایت یکی از نیازهای هر کسب و کاری است و در آینده نه چندان دور بدون وب سایت و تجارت الکترونیک، بیشتر کسب و کارها محکوم به ورشکستگی و نابودی خواهند بود. به گفته بیل گیس مدیر عامل و صاحب میکروسافت ” اگر کسب و کارتان بر روی اینترنت نباشد، به زودی در بازار هم نخواهد بود. “

به عنوان یک مشاور کسب و کار پیشنهاد می کنم حتی اگر صاحب کسب و کاری هستید که به ظاهر هیچ ربطی به تجارت الکترونیک ندارد، اگر می خواهید در آینده کسب و کارتان زنده باشد و از انجام آن لذت ببرید با دنیای تجارت الکترونیک از جمله یادگیری و رعایت قوانین و مقررات آن آشتی کنید.

قوانین و مقررات، استانداردها، فرآیندها، روش های اجرایی و دستورالعمل های کاری نوشته می شوند تا حد و مرز وظایف، مسئولیت ها و حدود اختیارات مشخص باشند، اعمال سلیقه های شخصی در نحوه انجام فعالیت ها به حداقل برسد، ظرفیت کسب درآمد صاحبان کسب و کار افزایش یابد، مردم  و کسب و کارها در کنار یکدیگر راحت تر و بهتر زندگی و فعالیت کنند.

به قول یکی از دوستان وکیل، مشکل بیشتر مردم آن است که قوانین را نمی دانند، حتی به خودشان زحمت نمی دهند تا قوانین را بخوانند، درصد زیادی از مشکلات سازمانی و پرونده های قضایی فقط به خاطر جهل و ناآگاهی از قوانین است.

البته به نظر بنده فقط مشکل ناآگاهی مردم نیست،
در اولویت اول تهیه و تدوین کنندگان قوانین و مقررات باید افرادی حرفه ای باشند تا قوانینی خلاصه، ساده و قابل فهم برای مردم، مفید و کاربردی در جهت تسهیل و راحتی انجام فعالیت ها تهیه گردد.
در اولویت دوم  اطلاع رسانی خوبی در خصوص وجود قوانین و ایجاد شرایط جهت مطالعه و یادگیری مردم فراهم گردد.
در اولویت سوم ابزارهای تشویقی پیش بینی گردد تا بطور واقعی مردم درک کنند که رعایت قوانین و مقررات باعث تسهیل و سرعت بخشیدن در انجام فعالیت ها می گردد.
و در نهایت ابزارهای تنبیهی و مجازات هایی برای افرادی که قوانین را رعایت نمی کنند در نظر گرفته شود، چرا که انسان ها بطور طبیعی و فطری دوست دارند در هر کاری اعمال سلیقه های شخصی کنند، و از امر و نهی خوششان نمی آید و  قانون و مقررات به نوعی یعنی امر و نهی

ما در دنیایی از قوانین و مقررات زندگی می کنیم، رعایت قوانین تضمین کننده ارزش و اعتبار کسب و کارمان می باشد. دو مجتمع تجاری را با هم مقایسه کنید.

در یک مجتمع،  مدیریت ضعیف، صاحبان کسب و کار در آن مجتمع قوانین و مقررات را رعایت نمی کنند، فضای مجتمع کثیف، آسانسور ها خراب، مجتمع خلوت ،… بر روی شیشه اکثر مغازه ها برچسب فروش یا اجاره زده شده است. قیمت واحدهای اداری و تجاری نسبت به میانگین قیمت منطقه پایین تر، با اینکه مجتمع در خیابان اصلی قراردارد ولی کسی تمایلی برای خریدن واحدی از آنجا را ندارد .

یک مجتمع دیگر، مدیریت قوی، صاحبان کسب و کار قوانین و مقررات را رعایت می کنند و یا مجبورند رعایت کنند، فضای مجتمع تمیز، آدرس دهی واحدها مشخص، واحدها دارای تابلو و شماره واحد، آسانسورها آماده کار و تمیز، متجمع شلوغ و پر از مشتری،  …. قیمت واحدهای اداری نسبت به میانگین قیمت منطقه بالاتر